KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16922003

nr 1692 2003

Stig Blomberg

(1901-1970), Sverige

Skulptur, "Kung Heimer & Aslög", brons. Signerad, numrerad 14/16, patinerad. Höjd: 13 cm

Stig Blomberg, född 1901 i Linköping, död 1970, svensk skulptör.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 7 april 2025
kl 19:38:08

4/4 13:24:37 1      Vinnande bud

Stig Blomberg

Läs mer om Stig Blomberg